Tłumaczenia przemysłowe oraz tłumaczenia budowlane są szczególnym rodzajem tłumaczeń specjalistycznych. 

Tłumaczenia przemysłowe należą do kategorii tłumaczeń wysoce specjalistycznych. Polskę oraz Litwę łączy wiele wspólnych projektów, polegających na przykład na tworzeniu wspólnych infrastruktur drogowych, logistycznych itp. Znaczenie strategiczne Polski i Litwy wzmacnia także przemysł naftowy.


Treści przemysłowe – przekład na język litewski

Posiadam doświadczenie w tłumaczeniu tekstów przemysłowych z/na język litewski dla branż przemysłu spożywczego, lekkiego oraz naftowego. Każda z kategorii jest szczególna i specyficzna. Konieczne jest stosowanie specjalistycznej terminologii, która dla oddzielnych gałęzi przemysłu jest inna. Niezbędne jest zatem odpowiednie wyczucie, które niewątpliwie posiadam. 

Rozwój gospodarczy Polski i Litwy sprawił, że obrót towarami budowlanymi między obu krajami znacznie wzrósł. Rosnące ceny nieruchomości sprawiły, że na znaczeniu nabrały tłumaczenia budowlane


Tłumaczenia dla branży budowlanej

Podczas mojej praktyki tłumacza języka litewskiego miałam okazję wielokrotnie tłumaczyć wszelkiego rodzaju opakowania materiałów budowlanych, jak również materiały promocyjne tychże materiałów. Tłumacz polsko litewski tłumacząc teksty dotyczące materiałów budowlanych bardzo dokładnie sprawdza odpowiedniki terminologii w języku polskim oraz litewskim. Tłumaczenia budowlane charakteryzują się przede wszystkim precyzyjnością. Konieczne jest zachowanie zarówno odpowiedniej terminologii, jak również wskazanych mierników pomiarowych. 

Gwarancja jakości tłumaczeń specjalistycznych na język litewski

  • tłumaczenie tekstów budowlanych/przemysłowych z/na język litewski zostanie wykonane zawsze na czas,
  • w tłumaczeniu zostaną uwzględnione wszelkie uwagi Klienta,
  • tłumaczenie będzie dokładne i poprawne, bez błędów językowych,
  • w tłumaczeniu zostanie użyta stosowna terminologia charakterystyczna dla danej branży/gałęzi przemysłu,
  • format przetłumaczonego tekstu będzie zgodny z formatem tekstu przesyłanego do tłumaczenia, w tym zdjęć, rysunków itp.

Zobacz również

‣ TŁUMACZENIA PRAWNICZE
‣ TŁUMACZENIA TECHNICZNE
‣ TŁUMACZENIA URZĘDOWE
‣ TŁUMACZENIA UMÓW
‣ JĘZYK LITEWSKI